Lista aktualności Lista aktualności

Każdy może współtworzyć historię

Nadleśnictwo Szklarska Poręba zostało utworzone w czerwcu 1945 r. na podstawie Dekretu Prezydium Krajowej Rady Narodowej o majątkach opuszczonych i poniemieckich z upaństwowionych lasów prywatnych. Siedziba Nadleśnictwa od początku istnienia znajduje się w tym samym budynku, choć sam adres zmieniany był kilkukrotnie. Numer telefonu pozostał niezmieniony do dnia dzisiejszego…

Minęło 70 pracowitych dla setek osób lat. Lat pełnych wzlotów i upadków, sukcesów i porażek, smutków i radości.

16 października 2015 r. na kartach historii Nadleśnictwa Szklarska Poręba zapisało się kolejne ważne wydarzenie, będące podsumowaniem naszej dotychczasowej działalności.

W jednym z jakuszyckich hoteli na zaproszenie Pani Nadleśniczy spotkali się przedstawiciele instytucji z którymi współpracujemy oraz obecni i byli pracownicy. Swą obecnością zaszczycił nas przede wszystkim Dyrektor RDLP we Wrocławiu – Pan Grzegorz Pietruńko.

Być człowiekiem, to w istocie być odpowiedzialnym. […] To być dumnym ze zwycięstwa, które odnieśli nasi towarzysze. To kładąc swą cegłę czuć, że się bierze udział w budowie świata. (Antoine de Saint-Exupéry, „Ziemia, planeta ludzi")

Pani Nadleśniczy na własne barki wzięła odpowiedzialność przybliżenia wszystkim przybyłym dziejów Nadleśnictwa. Na tle przytaczanych wydarzeń najważniejsi byli jednak Ludzie.

Była też pora na gratulacje i życzenia. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów utwierdzających nas w przekonaniu, że rzeczywiście – jesteśmy potrzebni.

Uroczystość zwieńczyła zabawa taneczna trwająca do późnego wieczora.

 

Tego dnia był też moment zarezerwowany wyłącznie dla pracowników. Przed rozpoczęciem oficjalnych obchodów otrzymaliśmy z rąk Pani Nadleśniczy pamiątkowe medale, a na placu przed biurowcem Nadleśnictwa odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 70-lecie.