Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy wystartowali po raz 20.

04 marca Nadleśnictwo Szklarska Poręba gościło uczestników jubileuszowego - 20. Biegu Leśników.

40. Bieg Piastów. Ten jubileusz uświetniła uroczysta gala w  jeleniogórskim Teatrze im. C. K. Norwida. W trakcie uroczystości Jubilat uhonorował współpracujące osoby i firmy medalem "Zasłużony dla Biegu Piastów". Spośród instytucji - obok KGHM Polska Miedź i PKO BP - odznaczono Lasy Państwowe, które "od zawsze" wspierają rozwój narciarstwa biegowego - zwłaszcza turystyczno - rekreacyjnego, ale także wyczynowego. W imieniu Lasów Państwowych to zaszczytne wyróżnienie odebrała pani Zyta Bałazy - nadleśniczy Nadleśnictwa Szklarska Poręba.

Kilka dni po gali nadszedł czas zawodów. Już po raz 20. leśnicy rywalizowali na Polanie Jakuszyckiej. Jak zawsze atmosfera była gorąca i humory uczestników doskonałe. Namiot i stoisko, przygotowane przez Nadleśnictwo Szklarska Poręba, odwiedzili leśnicy z rodzinami, sportowcy i kibice, liczni goście, ważni oficjele, redaktorzy radia, prasy i telewizji.  Dopisała również pogoda - słońce, nieznaczny mróz i - przede wszystkim - wystarczająca ilość śniegu umożliwiły znakomite przygotowanie tras. Choć wystartowała niemal setka leśników, to - jak oznajmiła pani nadleśniczy Zyta Bałazy - zwyciężyli wszyscy. Zatem - jedynie z kronikarskiego obowiązku, aczkolwiek nie ujmując zasług - podajemy nazwiska najszybszych w poszczególnych kategoriach.

XX Bieg Leśników - Puchar Dyrektora Generalnego LP - panie:

1. Iwona Kocoń - Nadleśnictwo Ujsoły;

2. Anna Kulik - Nadleśnictwo Świeradów;

3. Dominika Dąbrowska - Duda - Nadleśnictwo Dukla.

XX Bieg Leśników - Puchar Dyrektora Generalnego LP - panowie:

1. Piotr Michałek - Zakład Usług Leśnych Jaworzynka;

2. Piotr Szczygieł - RDLP Krosno;

3. Sylwan Barcz - Nadleśnictwo Chojna.

XIII Mistrzostwa Polski Pracowników LP w Narciarstwie Biegowym - Puchar Dyrektora RDLP we Wrocławiu - panie:

1. Iwona Kocoń - Nadleśnictwo Ujsoły;

2. Anna Kulik - Nadleśnictwo Świeradów;

3. Dominika Dąbrowska - Duda - Nadleśnictwo Dukla.

XIII Mistrzostwa Polski Pracowników LP w Narciarstwie Biegowym - Puchar Dyrektora RDLP we Wrocławiu - panowie:

1. Piotr Szczygieł - RDLP Krosno;

2. Sylwan Barcz - Nadleśnictwo Chojna;

3. Sylwester Tomaszewicz - Nadleśnictwo Lądek.

Nagrody wręczyli: p. Tomasz Zawiła - Niedźwiecki - Zastępca Dyrektora Generalnego ds. Strategii, Organizacji i Rozwoju i p. Adam Płaksej - Dyrektor RDLP we Wrocławiu.

GRATULUJEMY.

Puchary ufundował i wręczył również przewodniczący MSPL "Solidarność" przy RDLP we Wrocławiu, p. Adam Krakiewicz. Przypadły one najwytrwalszemu uczestnikowi Mistrzostw: - panu Stanisławowi Mandziukowi z Nadleśnictwa Tomaszów lubelski i najliczniej reprezentowanemu nadleśnictwu, którym okazało się wiodące w LKP „Sudety Zachodnie" Nadleśnictwo Świeradów, wywołując przez tak liczny (15 zawodników) udział największą sensację tej edycji Biegu Leśników. Zachęcamy wszystkich do pójścia śladem ich śladówek! Jubileusz był okazją do uhonorowania inicjatora i pierwszego organizatora Biegu Leśników, p. Krzysztofa Bałazego, a także  propagatorów tych sportowych zmagań: Wiesława Cerazego, Adama Krakiewicza i Jerzego Sapieli. Nie zapomniano o zawodnikach, którzy wystartowali w leśnych zawodach po raz 20. Byli nimi: Antoni Bańdura i Grzegorz Marek.

Już za rok kolejna edycja biegu. Nadleśnictwo Szklarska Poręba serdecznie zaprasza!