Lista aktualności Lista aktualności

ODYSEI PRACUJĄCYCH ZAKOŃCZENIE

W najbliższych 2-3 latach w jednostkach Lasów Państwowych nastąpi kumulacja odejść na emeryturę. Co roku, w całym kraju z tego prawa skorzysta ok.700-800 leśników (źródło: www.money.pl)

Szeregi Nadleśnictwa Szklarska Poręba także uszczuplane zostają o kolejnych pracowników i mimo że to ogromna strata – daje ogromne możliwości. Strata – bo na zasłużoną emeryturę odchodzą doświadczeni, znający las niczym własną kieszeń pracownicy.  Pozwala jednak na zatrudnianie nowych - młodych, z otwartymi umysłami, nie bojących się wyzwań i nowatorskich rozwiązań.

W tym roku do grona emerytów dołączyli Leśniczowie Edward Wojtkiewicz i Stanisław Maliszewski.

W piękne, zimowe popołudnie w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Jeleniówka" odbyło się oficjalne pożegnanie Leśników-emerytów.  Przybyły dziesiątki gości – przełożonych, podwładnych, współpracowników, przyjaciół lasu -  którzy podziękowali za lata pracy, za obecność w dobrych i złych chwilach, za zaangażowanie w odbudowę naszych lasów i ich ochronę. Przemówieniom, anegdotom, wspomnieniom na przemian towarzyszyły i łzy wzruszenia, i nostalgia, i salwy śmiechu.

A dziś na korytarzach biurowca od czasu do czasu słychać przesycone tęsknotą „byle do emerytury…"

Emerytury zasłużonej. W końcu leśnik to zawód dla ludzi, dla których „las" nie jest jedynie pustym słowem.